Piast zapewni sobie tytuł?

6

Piast Gliwice potrzebuje dzisiaj zwycięstwa i porażki Legii Warszawa, by zapewnić sobie tytuł mistrzowski na kolejkę przed końcem sezonu LOTTO Ekstraklasy! Scenariusz nierealny? Jeszcze przed podziałem ligi na grupę spadkową i mistrzowską, nikt, by nie pomyślał, że ekipa Waldemara Fornalika może tak namieszać. Sześć zwycięstw z rzędu i Piastunki stały się prawdziwym faworytem do końcowego triumfu na krajowym podwórku.

Poniżej prezentujemy zapowiedź nadchodzącego meczu Pogoń – Piast:

Piłkarze ze Szczecina wygrali dotychczas jeden mecz w grupie mistrzowskiej 3:2 z KGHM Zagłębiem Lubin. Poza tym zremisowali z Lechem Poznań i z Legią Warszawa oraz przegrali z Lechią Gdańsk oraz z Jagiellonią Białystok. Dużym mankamentem w grze Pogoni była postawa w defensywie.  


Pogoń Szczecin nie ma już dużo do ugrania w tym sezonie. Drużyna z Pomorza Zachodniego zajmuje ósme, czyli ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce podopieczni Kosty Runjaicia zremisowali 1:1 na wyjeździe z Legią Warszawa, co pomogło Piastowi Gliwice zostać liderem.

Piast Gliwice zostanie mistrzem Polski w środę, jeżeli wygra mecz na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a Legia Warszawa zostanie pokonana na stadionie Jagiellonii Białystok. Spełnienie pierwszego warunku nie będzie banalne, ale ekipa przyjezdna radziła sobie dobrze z Portowcami w sezonie zasadniczym. Pokonała ją 3:0 u siebie i 2:0 w Szczecinie.  


Dzięki zwycięstwu 2:1 z Jagiellonią Białystok w poprzedniej serii gier Piast Gliwice został liderem Lotto Ekstraklasy. Drużyna Waldemara Fornalika ma punkt przewagi nad wiceliderem Legią Warszawa. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, a w poprzednich sześciu zawodnicy z Górnego Śląska nie zgubili żadnego punktu.  

Relacja na żywo z meczu Piasta

6 thoughts on “Piast zapewni sobie tytuł?

Dodaj komentarz

Next Post

Jagiellonia - Legia (zapowiedź)

śr Maj 15 , 2019
Jagiellonia znajduje się wśród trójki drużyn walczących jeszcze o czwarte miejsce premiowane awansem do eliminacji Ligi Europy. Aktualnie ma na swoim koncie 54 punkty i jest piąta tuż za Cracovią, z którą przegrywa jedynie mniejszą ilością punktów zdobytych w fazie zasadniczej. Z drugiej strony ma przewagę 2 oczek nad Zagłębiem Lubin.   Legia […]