Leon Madsen sensacyjnym zwycięzcą Grand Prix Polski!

5

Zwycięstwem Duńczyka, Leona Madsena zakończyło się Grand Prix Polski na żużlu, które rozegrane zostało na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Ależ rozstrzygnięcie na Narodowym w Warszawie. Zwycięzcą został Leon Madsen, który wygrał tylko jeden bieg i to właśnie finałowy. Mimo to najwięcej punktów uzbierał dziś Patryk Dudek i to on jest liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją “bieg po biegu” z półfinałów i wielkiego finału:

Półfinał 1

 Fredrik Lindgren 3
Patryk Dudek 2
Robert Lambert 0
Antonio Lindbaeck 1

Ależ emocjonujący start. Lidgren i Dudek wyszli dobrze, że startu i to oni byli najbliżej finału. Lindbaeck naciskał do końca Polaka, który jechał bardzo blisko krawężnika i nie dał się wyprzedzić. Patryk Dudek w finale!

Półfinał 2

 Bartosz Smektała 0
Niels Kristian-Iversen 3
Bartosz Zmarzlik 1
Leon Madsen 2

Iversen rozdzielił dwójkę Polaków, a na prostej napędził się za to Madsen. Po pierwszym kółku to para żużlowców ze skandynawii była w finale. Niedługo potem Zmarzlik poradził sobie jednak z Madsenem, lecz na następnym wirażu popełnił błąd i spadł ponownie na trzecie miejsce. Na ostatnim okrążeniu nie udało się już dogonić rywala i niestety dwójka Polaków musi zakończyć zawody.

Finał
 Fredrik Lindgren 2
 Niels Kristian Iversen 0
 Leon Madsen 3
 Patryk Dudek 1

Zablokowany na starcie Iversen. Dudek wpychał się w krawężnik i uplasował się na trzeim miejscu. Tymczasem Lindgren znalazł się na czele stawki, a już na drugim kółku zarzuciło go i wykorzystał to Dudek, który znalazł się już na drugi miejscu. Szybko jednak Fredrik odebrał co swoje, lecz nie kosztem Madsena, który ostatecznie wygrał Grand Prix w Warszawie!

5 thoughts on “Leon Madsen sensacyjnym zwycięzcą Grand Prix Polski!

  1. Kibicuję Polakom, ale oczywiście najbardziej Zmarzlikowi. Wczoraj pojechał trochę poniżej oczekiwań, popełniając kilka błędów, które kosztowały go cenne punkty, ale mieliśmy też sporo radości z jego jazdy w niektórych biegach, gdyż to po prostu najbardziej widowisko jeżdżący zawodnik na świecie, a przy tym jeden z najlepszych. Wczorajszy występ Bartka bardzo podobny do tego sprzed roku w Warszawie. To całkiem niezły początek.

Dodaj komentarz

Next Post

Piast Gliwice mistrzem Polski?

nie Maj 19 , 2019
Przed nami ostatni akcent LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2018/19. Czas poznać mistrza Polski! Legia Warszawa toczy korespondencyjny bój z Piastem Gliwice, który przed własną publiką podejmie Lecha Poznań – jedną, z najsłabszych drużyn grupy mistrzowskiej. Faworytem do zdobycia tytułu są gliwiczanie, którzy w tabeli mają 2 punkty przewagi nad stołeczną […]