Neymar wróci do FC Barcelony?

Ta informacja przewijała się w mediach już jakiś czas temu i okazała się zwykłą, dziennikarską “kaczką”. O ile sam Neymar chciał wrócić do Barcelony, to w klubie z Camp Nou nie dopuszczali takiej możliwości. Również szejkowie, własciciele PSG nie chcieli słyszeć o odejściu swojej największej gwiazdy.

Teraz jednak warunki się zmieniły. Jak podaje telewizja RAC1 temat transferu, a raczej powrotu Neymara do FC Barcelony stał się znów otwarty.

Neymar nie jest już największą gwiazdą w Paryżu. Przyćmił do Kylian Mbappe, na którego swego czasu zakusy miał Real Madryt. Taka sytuacja nie podoba się Brazylijczykowi, który odchodził do stolicy Francji, by zgarniać trofea i być największą gwiazdą – tymczasem ani jedno ani drugie nie jest mu dane.

W Barcelonie ponoć dobrze przemyśleli sprawę i o ile wizerunkowo powrót Neymara może zostać odebrany nie najlepiej, to sportowo na pewno będzie to wzmocnienie.

Telewizja RAC1 podaje, że w transfer Neymara może zostać włączony także Ousmane Dembele. PSG chętnie w swoim składzie widziałoby większą liczbę Francuzów, a właśnie takiej narodowości jest gracz, który poprzednio grywał m.in. w Borussii Dortmund.

Prawdopodobnie sama wymiana nie zadowoli właścicieli klubu z Parku Książąt. Barcelona będzie musiała sięgnąć do portfela i spekuluje się, że dopłata za Neymara może oscylować w kwotach rzędu 100 milionów euro.

To pokłosie tego, że w kontrakcie Neymara jest ponoć zapisana klauzula, że w roku 2020 będzie można go wykupić za 170 milionów euro.

Czy transfer dojdzie do skutku? Jedno jest pewne, szykuje nam się wiele emocji związanych z tym tematem!

Dodaj komentarz