Pierwsza wygrana Realu Madryt

Real Madryt rozpoczyna sezon 2019/20 La Liga od zwycięstwa w wyjazdowym meczu nad Celtą Vigo. Na starcie rozgrywek “Królewscy” mają zatem trzy punkty przewagi nad odwiecznym rywalem i aktualnym mistrzem kraju – FC Barceloną.

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo. Gole dla madrytczyków zdobyli kolejno: Benzema, Kroos i Lucas Vazquez. Jedyne trafienie dla Celty zanotował Losada.

Wynik meczu w 13. minucie otworzył nie kto inny, jak Karim Benzema. Francuz był w ostatnim czasie krytykowany, a kibice szukali nawet dla niego zastępcy. Ten jednak w kluczowym momencie nie zawiódł i otworzył wynik spotkania. W 62. minucie było 2:0. Marcelo zagrał do Toniego Kroosa, a ten podwyższył prowadzenie “Królewskich”. W 81. minucie do gola asystę dołożył Benzema. Karim odegrał do Lucasa Vazqueza, który wyprowadził Real na trzybramkowe prowadzenie.

W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zanotowali gospodarze.