Franck Ribery trafi do Serie A!

Franck Ribery zostanie piłkarzem Fiorentiny – informują włoskie media. Doświadczony skrzydłowy będzie klubowym kolegą Bartosza Drągowskiego oraz Szymona Żurkowskiego.

Ribery pozostawał bezrobotny od końca sezonu 2018/19, kiedy to wygasł jego kontrakt z Bayernem Monachium. Francuzem interesowało się wiele europejskich klubów, ale ostatecznie postanowił on obrać kierunek Serie A i jest dogadany z Fiorentiną – informuje ceniony dziennikarz Fabrizio Romano.

36-latek ma podpisać kontrakt obowiązujący do 2020 roku, w ramach którego zarobi rocznie około 3,5 milionów euro plus ewentualne bonusy.

Franck Ribery w poprzednim klubie – Bayernie Monachium spędził 12 lat. W ekipach z Bawarii rozegrał łącznie 273 mecze, w których zdobył 86 bramek. Francuz to jeden z najlepszych skrzydłowych w historii piłki nożnej. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że Ribery był bliski zdobycia Złotej Piłki w 2013 roku. Piłkarz ten ostatecznie ustąpił miejsca Leo Messiemu i Cristiano Ronaldo, zajmując trzecie miejsce. Francuz był tym faktem sfrustrowany, o czym przeczytacie tutaj.

Następcą Ribery’ego w Bayernie jest Philippe Coutinho. O jego wypożyczeniu z FC Barcelony pisaliśmy tutaj: