Lechia Gdańsk remisuje

W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1.

Lider z Wrocławia stracił punkty w Gdańsku i poczeka na odpowiedź Pogoni Szczecin, która z pewnością stanie przed szansą zepchnięcia wrocławian z fotela lidera.

Mecz Lechia – Śląsk zakończył się remisem 1:1. Goście otworzyli wynik w 38 minucie, kiedy świetnie na 20 metr zagrał Cholewiak. Tam odnalazł się Płacheta i mierzonym strzałem nie dał szans bramkarzowi Lechii. Niewątpliwie po tym trafieniu wrocławianie oddali nieco inicjatywy rywalom.

Gdańszczanie wyrównali w 54 minucie, kiedy to szybko wyprowadzoną kontrę wykończył Sławomir Peszko. Z pewnością w Gdańsku nie żałują, że popularny Peszkin wrócił z wypożyczenia do innego klubu PKO Ekstraklasy – Wisły Kraków, choć w grę wchodziły też ligi zagraniczne.

Bramki: 54. Peszko – 38. Płacheta

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały na bramkę: 4:6. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 9:4. Spalone: 3:0. Faule: 12:14.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Kubicki, Lipski (46. Wolski), Łukasik, Haraslin (78. Udovicić) – Peszko (83. Gajos), F. Paixao.
Rezerwowi: Alomerovic – Chrzanowski, Maloča, Gajos, Maulana Vikri, Wolski, Udovicić, Żukowski, Makowski.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Broź, Golla, Puerto, Stiglec – Łabojko, Mączyński, Cholewiak (85. Chrapek), Pich – Płacheta (89. Hołownia), Expósito (60. Szczepan).
Rezerwowi: Kajzer – Celeban, Dankowski, Pawelec, Hołownia, Łyszczarz, Gąska, Chrapek, Szczepan.

Next Post

Get Well Toruń spada do 1. ligi

nie Sie 25 , 2019
Czas na ostatnią kolejkę PGE Ekstraligi na Motoarenie obędzie się spotkanie pomiędzy Get Well Toruń a Stelmetem Falubaz Zielona Góra początek meczu jutro o godzinie 16:45   Żużlowcy z Zielonej Góry w ligowej tabeli zajmują pozycję trzecią z dorobkiem 19 punktów. Mają na swoim koncie osiem zwycięstw oraz odnieśli pięć porażek. […]