PGE Ekstraliga

Fogo Unia Leszno najlepsza!

Żużlowcy Fogo Unii Leszno zdobyli trzeci raz z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. To najbardziej utytułowany żużlowy klub w Polsce.

Hegemoni – tak z całą pewnością nazwać można Fogo Unię Leszno. “Byki” zdemolowały w wielkim finale Betard Spartę Wrocław. Wrocławianie u siebie zdobyli 43 punkty, co dało przegraną 43:37. W Lesznie Sparta wypadła jeszcze bladziej. Przyjezdni zdobyli tylko 31 oczek. Tylko Maksym Drabik (13 punktów) i Max Fricke (6 punktów) pojechali na swoim poziomie. Zawiódł przede wszystkim Maciej Janowski oraz Tai Woffinden. Zawiedli zatem uczestnicy cyklu Grand Prix, na których w Lesznie liczono najbardziej.

W ekipie gospodarzy nie zawiódł nikt. Nawet Brady Kurtz zdobył 8 punktów plus bonusy. Kilka oczek dorzucił Jarosław Hampel. To między nimi rozgrywa się walka o pozostanie w składzie na sezon 2020. Kapitalne zawody odjechali Sajfutdinow, Pawlicki oraz Kołodziej. Juniorzy jak zwykle dorzucili swoje. Aż szkoda, że szansy nie dostał rezerwowy Jaimon Lidsey.

Klub z Leszna wygrywa po raz trzeci z rzędu i 18-sty w historii. Z pewnością długo nie doczekamy się w speedwayu godnego konkurenta dla Unii. Hegemon, hydra, walec – tymi określeniami bez wątpienia eksperci nazywali klub z Leszna w tym sezonie. W porównaniu do zeszłego sezonu, Unia była bezapelacyjnie lepsza. PGE Ekstraliga Unią Leszno stoi!