Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

Robert Lewandowski idzie na rekord?

Obecny sezon 2019/2020 Robert Lewandowski rozpoczął z wielkim przytupem. 31-latek nie zwalnia tempa i strzela kolejne gole. Coraz częściej mówi się o tym, że Polak może z pewnością już niedługo pobić historyczny wynik Gerda Muellera.

W 79. minucie meczu z SC Paderborn Lewandowski po raz kolejny
w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu jest pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który w pierwszych 6 spotkaniach zdobył dwucyfrową ilość bramek oraz drugim (po Pierre- Emericku Aubameyangu), który strzelał gole, w każdym z sześciu pierwszych spotkań.

Robert Lewandowski liderem strzelców

W obecnym sezonie Polak przewodzi w klasyfikacji strzelców, mając 5 bramek przewagi nad drugimi Paco Alcacerem oraz Timo Wernerem. W porównaniu do zeszłego sezonu to spore osiągnięcie. Dzięki dziesiątej bramce w sezonie Lewandowski trafił na 4-te miejsce w historii najlepszych strzelców Bundesligi. Z 212 bramkami na koncie, po spotkaniu z Paderbornem wyprzedził legendarnego Manfreda Burgsmuellera. Najprawdopodobniej jeszcze w tym sezonie 31-latek przegoni kolejną legendę- Juppa Heynckesa, który na swoim koncie zapisał 220 trafień. Oznacza to, że 8 goli dzieli kapitana Reprezentacji Polski od podium najlepszych strzelców Bundesligi. Z pewnością wkrótce wskoczy na to podium.

Forma Lewandowskiego

Jeśli Lewandowski utrzyma swoją wysoką formę, już niedługo z pewnością nieaktualny może być 50- letni rekord Gerda Muellera. Niemiec w sezonie 1971/1972 w 34 spotkaniach ligi niemieckiej zdobył aż 40 goli. Polak po 6 kolejkach ma już ich 10. Sam Robert Lewandowski zapytany o tą możliwość w wywiadzie był bardzo ostrożny w swojej wypowiedzi. „Cieszę się, że znów strzeliłem gole, ale na takie przypuszczenia jest jeszcze za wcześnie. Rozegraliśmy tylko kilka kolejek. Naturalnie nadal będę starał się trafiać, ale zobaczymy co się wydarzy i jak to wszystko się potoczy”, odpowiada tonujący optymizm Polak.

Dla Lewandowskiego sezon 2019/2020 jest jubileuszowym 10. sezonem w niemieckiej Bundeslidze. Z poznańskiego Lecha trafił do Borussii Dortmund, by po czterech sezonach przenieść się do Bayernu Monachium. Pierwszy tytuł najlepszego strzelca ligi zdobył jeszcze w barwach drużyny z Signal Iduna Park. Był to sezon 2013/2014 a Lewandowski zakończył go z 20-ma golami na koncie. Po przenosinach do Monachium koronę wznosił jeszcze w sezonach 2015/2016 (30 goli), 2017/2018 (29 goli) oraz 2018/2019 (22 gole).