Robert Kubica zostaje w F1! Znamy szczegóły

Robert Kubica nie ma łatwego życia. Polak po wielu latach przerwy dokonał rzeczy, która wydawała się niemożliwa. Krakowianin wrócił do stawki Formuły 1. Z występami Kubicy wiązaliśmy spore nadzieje. Mimo, że wiedzieliśmy o problemach Williamsa, to liczyliśmy, że Robert będzie punktował.

Robert Kubica odchodzi z Williamsa

Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Brytyjska stajnia miała owszem spore problemy na starcie sezonu, ale to, co zaczęła później wyprawiać – wołało i nadal woła o pomstę do nieba.

Kubica nie był należycie traktowany przez właścicieli Williamsa. Polak otrzymywał gorsze części, a jego bolid nie był konkurencyjny nawet względem kolegi z drużyny – George Russella. Nie mówimy tutaj już o reszcie stawki. Bolid Williamsa zestawiając z innymi bolidami to po prostu porównanie Poloneza do Ferrari.

Robert Kubica podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Williams. Z pewnością więc pierwszy sezon w barwach ekipy z Groove będzie ostatnim. Co dalej czeka Roberta Kubicę?

Robert Kubica w Haas?

Czy Kubica zostanie zawodnikiem Haas. Potwierdzać to mogę negocjacje Orlenu z amerykańską stajnią.

Orlen zapowiedział, że podąży tropem Kubicy i chce wspierać naszego rodaka. Kierowca z Polski odchodzi z Williamsa, a Orlen razem z nim przestaje sponsorować stajnię z Groove.

Koncern naftowy Orlen prowadzi ponoć zaawansowane negocjacje z Haasem. Potwierdzać to mają spotkania w siedzibie Orlenu, na które pofatygowało się nawet wysokie kierownictwo zespołu Haas.

Z pewnością jeszcze bardziej zaskakujące są informacje, o tym, że Orlen miałby zostać głównym sponsorem ekipy. W porównaniu z zeszłym sezonem, gdzie nasz koncern miał tylko logo na tylnym skrzydle Williamsa – to byłby duży skok. Z pewnością to byłby marketingowy strzał w dziesiątkę.

Mamy nadzieję, że scenariusz ten się ziści. Z pewnością F1 potrzebuje takiego doświadczonego kierowcy, jak Robert Kubica. Mamy również nadzieję, że jeżeli Robert Kubica zostanie w stawce, to w porównaniu do poprzedniego sezonu będzie osiągał o niebo lepsze rezultaty.

Niewiadomą jest to, czy Polak będzie kierowcą rezerwowym, czy jednak wygryzie kogoś z fotela numer jeden lub dwa?

Next Post

Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

pon Lis 4 , 2019
Sezon 2019/20 PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Rywalizacja toczy się nie tylko o tytuł Mistrza Polski, ale również o koronę Króla Strzelców. Kto ma okazję ją zgarnąć? Czy tym razem będzie to Polak? Zobacz, jak aktualnie prezentują się najlepsi strzelcy naszej najwyższej klasy rozgrywkowej. Lech Poznań bez formy, ale Christian […]
Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy