Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

Sezon 2019/20 PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Rywalizacja toczy się nie tylko o tytuł Mistrza Polski, ale również o koronę Króla Strzelców. Kto ma okazję ją zgarnąć? Czy tym razem będzie to Polak? Zobacz, jak aktualnie prezentują się najlepsi strzelcy naszej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Lech Poznań bez formy, ale Christian Gytkjaer strzela

Lech Poznań nie ma ostatnio dobrego okresu. Kolejorz przegrał trzy mecze z rzędu, a posada Dariusza Żurawia zawisła na przysłowiowym włosku. Jednakże w tym sezonie myśląc najlepsi strzelcy pierwsze nazwisko, które nasuwa się na myśl to Christian Gytkjaer. Duńczyk przewodzi klasyfikacji strzelców. Snajper Lecha Poznań ma w swoim dorobku 8 bramek. Dokładnie tyle samo, co Jarosław Niezgoda z Legii Warszawa oraz Jesus Imaz z Jagiellonii Białystok. Tak wygląda podium klasyfikacji najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy.

Hat-trick Pawła Brożka?

Tuż za nimi czai się doświadczony Paweł Brożek. Legenda Białej Gwiazdy już dwa razy była królem strzelców rodzimej Ekstraklasy. Czy Paweł Brożek “strzeli” hat-tricka? Z pewnością byłby to nie lada wyczyn, zważywszy na wiek krakowianina.

Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy, a konkretnie czołowa dziesiątka, to niestety tylko czterech Polaków. Z pewnością cieszy forma strzelecka Jarka Niezgody i Pawła Brożka. Po 6 goli mają także Klimala i Sobiech, ale pozostali Polacy są niestety daleko z tyłu.

Najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

  • Gytkjaer – 8
  • Jesus Imaz – 8
  • Niezgoda – 8
  • Brożek 7
  • Jorge Felix 7
  • Bohar 6
  • Rafael Lopes 6
  • Klimala 6
  • Sobiech 6

Zakłady bukmacherskie i kursy na najlepsi strzelcy PKO Ekstraklasy

Według bukmacherów faworytem PKO Ekstraklasy jest z pewnością Legia Warszawa. Ostatnio ze względu na słabą formę spadły notowania Lecha Poznań. W porównaniu do początku sezonu, gdzie Lech łapał się do trójki faworytów teraz jest daleko. Z pewnością większe szanse zakłady bukmacherskie dają Pogoni Szczecin, czy Piastowi Gliwice. Dlatego, że gra tych ekip wygląda zdecydowanie lepiej niż poznaniaków.

Jak waszym zdaniem prezentują się szansę poszczególnych ekip na tytuł mistrzowski? Kto spadnie z ligi, a kto zostanie mistrzem? A także przede wszystkim to, co ciekawi najbardziej. Kto zostanie Królem Strzelców w sezonie 2019/20? Czy Waszym zdaniem będzie to Polak?