Jurgen Klopp

Jurgen Klopp skrytykował polskiego sędziego!

Jurgen Klopp otwarcie podjął się krytyki polskiego arbitra, Szymona Marciniaka. Praca jednego z najlepszych naszych sędziów nie spodobała się trenerowi Liverpoolu. The Reds przegrali z Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Champions League. Głównym rozjemcą pojedynku był właśnie pochodzący z Płocka, Szymon Marciniak.

Jürgen Klopp ostro o Szymonie Marciniaku

Klopp swoje uwagi Szymonowi Marciniakowi przekazał od razu po zakończeniu spotkania, a wszystko wychwyciło czujne oko kamer telewizyjnych. Jurgen Klopp słowa krytyki wobec Marciniaka potwierdził także na pomeczowej konferencji prasowej.

Z ust niemieckiego trenera oberwało się także piłkarzom Atletico. Zdaniem Kloppa faulowali oni zbyt często.

– Gdy mecz przebiega w takiej atmosferze, trzeba jako sędzia pokazać swoją siłę. A ja nie jestem pewien, czy była choć jedna żółta kartka dla rywali. To jest po prostu śmieszne. Już w pierwszej połowie trzech moich piłkarzy leżało na murawie – skomentował Jurgen Klopp.

Praca Szymona Marciniaka Niemcowi nie spodobała się do tego stopnia, że postanowił po pierwszej połowie ściągnąć z murawy Sadio Mane. Senegalczyk wcześniej ukarany został żółtą kartką, a wobec zapędów Marciniaka, Klopp był przerażony, że może stracić gracza na kolejny mecz, czego konsekwencją była by ewentualna czerwona kartka.

Obawiałem się, że rywale będą się przewracali, gdy tylko Sadio weźmie głębszy oddech. Robili wszystko, aby wyleciał z boiska. On był ich celem. Nie chciałem ryzykować. – powiedział na konferencji prasowej Jurgen Klopp