Mistrzostwa Świata w lotach

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich jednak odwołane?

Tegoroczny sezon Pucharu Świata jest niezwykle udany dla Dawida Kubackiego. Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce. Popularny “Mustaf” ma także chrapkę na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Wszystko jednak wygląda na to, że kolejny cel może uciec mu sprzed nosa. Czy Słowenia odwoła kulminacyjny punkt sezonu?

Słowenia odwoła Mistrzostwa Świata w lotach?

Za sprawą koronawirusa w Europie odwoływanych jest coraz więcej wydarzeń. Szczególnie dotknięte tym faktem są Włochy, gdzie odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa z Wuhan. Na liście Państw pojawiła się także Słowenia. Wszyscy zastanawiają się co zrobi Słowenia. Tymczasem są już oficjalne decyzje, które czekają na potwierdzenie władz Państwowych.

Według terminarza Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich mają być rozegrane w dniach 20 – 22 marca 2020 roku. Gospodarzem imprezy ma być obiekt Letalnica w słoweńskiej Planicy. Jeżeli dojdą do skutki, to będą to już siódme w historii MŚ w lotach na tej skoczni. (1972, 1979, 1985, 1994, 2004 i 2010 roku).

Rekordzistą Letalnicy jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk i jego 252 metry robią wrażenie. Czy w tym roku ktoś to poprawi? A przede wszystkim, czy Mistrzostwa Świata w lotach się odbędą? FIS wydało zgodę mimo koronawirusa. Podobnie uczynił komitet organizacyjny imprezy. Wszystko teraz w rękach władz państwowych Słowenii, bo tylko one mogą odwołać imprezę.

Zobacz również: